30 Eylül Cumartesi 2023

WhatsApp Sohbet Filtreleme Özelliği Geliyor

WhatsApp sohbet filtreleme özelliği daha önce Business (İşletme) hesaplarda aktif edilmişti. Aynı özelliğin bireysel WhatsApp hesapları için de aktif edileceği açıklandı. Şuanda test aşamasında olan özellik, testleri geçtiği taktirde tamamen kalıcı olarak aktif edilecek.

WhatsApp tarafından geçtiğimiz yıl sohbet filtreleri yayınlanmış ancak WhatsApp İşletme hesaplarıyla sınırlı kalmıştı. En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bireysel hesaplar için sohbet filtrelerini test etmeye başladı.

WhatsApp, Android, iOS ve Masaüstü için WhatsApp Beta sürümünde işletme hesapları için gelişmiş sohbet filtreleri getirdi. Bu özellik dört filtre içeriyordu: Okunmamış sohbetler, kişiler, kişilerde ekli olmayanlar ve belirli sohbetleri hızlı bir şekilde bulmak için gruplar.

whatsapp biyersel sohbet filtresi

Bireysel Hesaplarda WhatsApp Sohbet Filtreleme

WhatsApp sohbet filtreleme özelliği sayesinde işletme hesapları müşterileriyle daha rahat sohbet etme imkanına kavuşurken, bu özellik bireysel hesaplarda olmadığı için bireysel kullanıcılar bu özellikten yararlanamıyordu. WhatsApp gelen talepleri dikkate almış olacak ki, bireysel hesaplar için de sohbet filtreleme özelliği test aşamasına geldi. Peki bu özellik ne gibi kolaylıklar sağlayacak?

Filtreleme seçeneklerinde 4 adet filtre seçeneği geleceği belirtiliyor. WABetaInfo tarafından henüz daha test aşamasına gelinmeden ortaya çıkartılan bu özelliklerde okunmamış mesajları filtreleme yaparak görmediğiniz, atlamış olabileceğiniz okunmamış mesajlara ulaşabileceksiniz. Ayrıca kişi listenizde bulunan kişilerle yaptığınız sohbeti filtreleyebilecek, benzer şekilde kişi listenizde bulunmayan kişilerle yaptığınız sohbetleri de filtreleyerek kolayca ulaşabileceksiniz. Bir diğer filtre ise Gruplar özelliği. Bu filtre ile de gruplarda yapmış olduğunuz sohbetleri ayrıca görüntüleyecebileceksiniz.

whatsapp biyersel sohbet filtresi
İlginizi Çekebilir  Klasör Şifreleme Nasıl Yapılır? En İyi 5 Program Nedir (RESİMLİ)
fatih
fatih
1995 yılında bilgisayar ile tanıştıktan sonra hayatının dönüm noktasını yaşayn yazarımız Fatih, gelişen teknolojiyi sürekli takip ederek öğrendiklerini sizlere aktarma hevesiyle blog yazarlığı yapmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler