30 Eylül Cumartesi 2023

USB-C Portlu Apple iPhone Görmeye Hazır mısınız?

Avrupa Birliği’nin on yılı aşkındır üzerinde çalıştığı bir proje olan tek tip şarj girişi konusu, son zamanlarda oldukça gün yüzüne çıkmaya başladı. Özellikle USB-C Portu üzerine olan bu projede, Apple markası ilk olarak iPhone 15 modelini bu projeye geçireceği söyleniyor.

USB-C Type-C
USB-C / TYPE-C

USB-C’ li iPhone !

Son zamanlarda piyasaya sürülen Android telefonların neredeyse büyük bir bölümünde TYPE-C girişi zaten bulunuyor. iPhone için bu durum pek te iç açıcı olmayacak gibi. Apple ise şimdiye kadar sıklıkla iPhone modellerinde Lightning olarak bildiğimiz şarj girişi modelini kullanıyordu.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın iPhone’larda USB-C portunu ne zaman kullanacağına dair bilgiler paylaştı. Anket sonuçlarına göre bir analiz yapan Kuo, 2023’ün ikinci yarısında çıkacak yeni iPhone’un en son kullanıdığı Lightning bağlantı noktalı şarj girişi modelini artık kullanmayacağı ve USB-C bağlantı tipine ayak uyduracağını söyledi.

2023’ün ikinci yarısında iPhone 15 modelinin çıkması beklendiğinden ilk olarak da USB-C girişini bu modelin kullanacağı tahmin ediliyor.

Apple, önümüzdeki Eylül ayında tanıtımına hazırlandığı iPhone 14 modelinde ise Lightning girişini kullanmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Diğer haberler için SİTEMİZE göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Sony WH-1000XM5 Gürültü Önleyici Kulaklığını Piyasaya Sürdü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Benzer İçerikler