Pazar, Mart 19, 2023

Ukrtelecom Siber Saldırıya Maruz Kaldı

Ukrayna’nın ulusal en büyük sabit internet sağlayıcısı Ukrtelecom, büyük bir siber saldırıya uğradı. Saldırıya müdahale ederek siber saldırıyı geri püskürttü.

Ukrtelecom şirketi, önemli altyapılarını korumak için müşterilerinin erişimlerini belirli bir süre kısıtladı kısıtladığını bildirdi.
Netblocks bu siber saldırının, savaşın başlangıcından şimdiye kadar ki Ukrtelecom’u etkileyen en önemli hat kesinti olduğunu söyledi.

2 277x300 1
Netblocks’un Twitter’da yapmış olduğu paylaşım.

Ukraynalı kullanıcılar Siber Saldırıdan Etkilendi mi?

Ukrtelecom, coğrafi bakımdan hizmet sunucu olarak ülkedeki en büyük sabit internet hizmeti sağlayıcısı olduğunu söyleyerek, hizmette sıkıntı yaşayanların kendi müşterileri olduğunu belirtti.

Ukrtelecom’un CEO’su Yuriy Ukrtelecom’un bilişim altyapısına güçlü bir düşman siber saldırısı gerçekleştirildiğini doğrulayarak, “Önemli kritik ağ altyapısı hizmetini korumak ve silahlı kuvvetler ile diğer askeri kuruluşlara ve bazı kullanıcılarına verilen hizmetleri kesintiye uğratmamak adına, çoğu özel kullanıcı ve ticari amaçlı hizmeti kullanan müşteriye internet erişimi hizmetini geçici olarak kısıtlamak zorunda kaldık” diye ekledi.

Yuriy, siber saldırının saldırının başarıyla bertaraf edildiğini hizmetin aşama aşama olacak şekilde yeniden verildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir  İlk Modern Bilgisayarı Programlayan Kadınların Unutulmuş Tarihi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Related Stories

Cookie Consent Banner by Real Cookie Banner